Nasz sprzęt

Mikroskop

W naszym gabinecie wykorzystujemy mikroskop zabiegowy firmy Carl Zeiss. Umożliwia on wykonywanie bardzo precyzyjnych zabiegów w dużym powiększeniu. Dzięki temu urządzeniu możemy wykonywać takie procedury jak: usuwanie złamanych narzędzi z kanałów, pokrywanie perforacji, odnajdywanie dodatkowych kanałów, zabiegi z zakresu mikrochirurgii ( resekcje,wydłużenia korony klinicznej zęba). Często pomocny jest w trakcie usuwania głęboko zniszczonych korzeni gdzie wymagana jest niezwykła dokładność i atraumatyczność zabiegu.

SuperEndo

Bezprzewodowe innowacyjne urządzenia do wypełniania kanału termoplastyczną płynną gutaperką.Urządzenie umożliwia wprowadzenie uplastycznionej gutaperki wprost do kanału. Taka metoda kondensacji termoplastycznej gutaperki zapewnia łatwe i szybkie wypełnienie systemu kanałowego. Uplastyczniona gutaperka idealnie adaptuje się do nieregularnego kształtu kanału gwarantując szczelne wypełnienie na całej jego długości. Urządzenie łączy w sobie najnowocześniejsze osiągnięcia elektroniki w połączeniu z niebywałą dbałością o szczegóły. Uplastycznianie gutaperki oraz dozowanie jest kontrolowane mikroprocesorem zwiększając komfort pracy oraz możliwość uzyskania jeszcze lepszego sukcesu klinicznego.

Endometr

Urządzenie elektroniczne służące do mierzenia długości korzenia zęba. Niezastąpione u kobiet w ciąży, u których nie powinny być wykonywane zdjęcia RTG w trakcie leczenia kanałowego zęba.Bardzo pomocny przy wykrywaniu perforacji.

Elektrokauter

Nóż elektrochirurgiczny dzięki, któremu cięcie tkanek miękkich jest zabiegiem bezkrwawym .

Fizjodyspenser

Mikrosilnik chirurgiczny wykorzystywany przy zabiegach implantacji oraz procedurach chirurgicznych wymagających małych obrotów i jednoczesnego chłodzenia solą fizjologiczną.

Kamera wewnątrzustna

Urządzenie służące do diagnostyki i zobrazowania (pokazania pacjentowi ) problemu związanego z zębem, a jednocześnie do zaprezentowania wyniku leczenia. Często bardzo pomocna w komunikacji na linii lekarz-pacjent.

Unit stomatologiczny

Niezbędny w każdym gabinecie stomatologicznym, dodatkowo wyposażony w lampę RTG, dzięki czemu zdjęcia rentgenowskie wykonywane są na miejscu, kamerą wewnątrzustną zintegrowaną z monitorem oraz system ssaków dający komfort pacjentom w trakcie zabiegów.

Kontakt

Gabinet stomatologiczny CityDental

ul. Adama Rapackiego 17 lok.4
26-600 Radom
tel. 48 384 00 40
kom.
607 303 305
e-mail:
rafal.abramowicz@wp.pl